Металіст у соціальних мережах
Facebook
FB.metalist.ua
Twitter
TW.metalist.ua
Google+
GP.metalist.ua

Приєднуйся!
УкраїнськаУкраїнська
РусскийУкраїнська
ФК «Металлист»

Історія стадіону

ОСК "Металіст"

Початок будівництва стадіону на вулиці Плехановська (колишній Петінской) - 1925 за особистою вказівкою А. І. Мікояна (архітектор 3.В.Перміловскій, 1925-1927; реконструкція архітектор Ю. А. Табакова, 1970).

Перша назва - "Металiст". Відкриття стадіону - 12 вересня 1926 року.

З 1940 року назва "Дзержинець". З 1967 року носить нинішню назву - "Металліcт". 1961 - 1967 рр.. - Реконструкція Західної трибуни. 1970 - 1974 - будівництво Південної трибуни. З 1998 року реконструкція Східної трибуни.

Рекорд відвідуваності - 42 000 глядачів (1980 рік 23 вересня чемпіонат СРСР серед команд першої ліги "Металіст" - "Таврія").

Історія створення ОСК «Металіст» йде в далекий 1925 рік. Тоді робітники і службовці паровозобудівного заводу (нині Державне підприємство «Завод ім. Малишева») збудували футбольне поле, бігові доріжки і невелику трибуну для глядачів. У ті роки це був найбільший стадіон у місті Харкові - нинішній стадіон «Металіст». А відзначити відкриття вирішили 12 вересня 1926 року. Свято завершився футбольним матчем «Металіст» - Дніпропетровськ (збірна), який завершився з нічийних рахунком - 2:2.

Перша назва стадіону - «Трактор», в 1949 році після першої реконструкції він був перейменований в «Дзержинець», а на початку 60-х років отримав свою нинішню назву і став спортивним центром міста Харкова. У 1966-1967 пройшла реконструкція західної трибуни, після чого кількість місць для глядачів збільшилася до 10.000.

Через три роки вже фактично заново була побудована північна трибуна. За цей немислимо короткий за нинішніми мірками термін, було зроблено величезний обсяг робіт. Була зведена дах над більшою частиною глядацьких місць. Закінчилося будівництво через 4 роки.

Була також проведена повна реконструкція футбольного поля стадіону: вперше в Союзі була обладнана дренажна система. А через деякий час був вирощений чудовий газон. І коли в листопаді 1967 року відбувся товариський матч «Металіста» і московського «Динамо» все що прийшли на стадіон були просто шоковані. То й справа з різних куточків доносилась вигуки: «Ось це так! Прямо як на кращих стадіонах Європи », і можна сміливо стверджувати, що в той час це було краще за якістю футбольне поле в усьому СРСР.

Стадіон «Металіст» після реконструкції став сучасним спортивним комплексом з трибунами на 30.000 місць (після реконструкції Південної трибуни місткість збільшиться ще на 10.000 місць), електронним табло, потужним Електроосвітлення. Нові щогли і встановлені на них сучасні освітлювальні прилади, відповідали всім вимогам УЄФА і дозволяли проводити офіційні змагання (включаючи матчі європейських кубків з футболу) у вечірній час. Під північної трибуною побудували готель для спортсменів, легкоатлетичний зал і медико-відновлювальний центр.

За планом наступний етап реконструкції було вже намічений на Південну трибуну і в 1979 році її повністю демонтували. Але, по каким-то не зрозумілих причин стройка заморозила і цілих 20 років, трибуна була огорожена дерев'яним парканом. І тільки через рік після розпаду Радянського Союзу, роботи відновилися. За короткі терміни були встановлені залізобетонні каркаси, перекриття і навіть навіс. Але вже в 2001 році, будівництво знову було призупинено.

Сьогодні стадіон - це сучасний спортивний комплекс, який має основне і запасне футбольні поля, шість спортивних залів, медико-відновлювальний центр, готель для спортсменів.

Ну, а головним спортивним центром нашого міста є футбольна арена на 30.000 індивідуальних місць. Тому футбольний клуб «Металіст» є головною надією харківського футболу, і роботи з реконструкції стадіону є пріоритетним напрямком розвитку спортивного комплексу. Після закінчення будівництва Південної та реконструкції Східної трибуни, футбольний матч одночасно зможуть побачити більше 40.000 глядачів.

 


Цены и правила аренды футбольных полей
Информация обновляется...
Правила аренды футбольных полей в парке Победы
Информация обновляется...
Условия соглашения о персональных данных при регистрации на сайте ФК Металлист
Информация обновляется...